Deti bojujú každý deň o našu pozornosť, uznanie a lásku

Milí rodičia najdôležitejších ľudí na svete,

chceli by sme vám zablahoželať k najcennejšej a najnáročnejšej úlohe vášho života  – k rodičovstvu. Deň detí je aj vašim dňom. Na klinike duševného zdravia Calma by sme si priali, aby ste tento sviatok oslávili s Vašimi úžasnými ratolesťami, pretože Váš čas, pozornosť a láska sú tým najväčším darom, ktorý im môžete dať. Priali by sme si, aby ste si aj vy – nielen v tento deň – dovolili byť opäť dieťaťom, pre ktoré je zážitok a zvedavosť najdôležitejšími parametrami skúseností.

Vaše deti sa snažia byť najlepšími verziami samých seba a v týchto bojoch neprestávajú napriek tomu, že sa občas cítia nepochopené, že bývajú nahnevané, pretože cítia nespravodlivosť alebo krivdu, napriek tomu, že niekedy cítia, že vás sklamali alebo zlyhali. Snažia sa naplniť vaše očakávania a nie vždy sa im to podarí. Napriek tomu každý deň bojujú o vašu pozornosť, uznanie a lásku. Len vám to nedokážu povedať. Prosím, počúvajte, čo robia, pozerajte sa, čo hovoria. Vnímanie medzi riadkami správania vašich detí je kľúčom k ich porozumeniu. Sme presvedčení o tom, že porozumenie je prvým a zároveň najväčším krokom, ktorý môžete uskutočniť v smere k riešeniu akejkoľvek situácie s vašim dieťaťom. A v druhom kroku až do toho posledného je to láska.

Radi ju s Vami budeme zdieľať prostredníctvom básničky pre deti z knižky našej detskej psychiatričky Veroniky Marcinčákovej Husárovej – Betka a mocný Brumbulák

 

Láska

Láska je, keď srdce svieti

ako slnko v letný deň.

Keď objímaš stromy, kvety, 

zvieratká a celú Zem.

Ľúb a cti si rodný kraj,

mamu, otca, soľ na chlebe

a v srdiečku navždy maj

predovšetkým lásku k sebe.

 

Informácia pre dospelého:

Napíšte alebo nakreslíte s dieťaťom, čo si predstavuje pod slovom Láska. Obrázok môžete vystaviť v izbe dieťaťa.  Deti, ktoré sa cítia často osamelo alebo neisto v nových situáciách, ho môžu nosiť so sebou.

 

Autorka ilustrácie : Edita Hajdu
obrázok je z knihy : Betka a mocný Brumbulák
Vydavateľstvo : IKAR
MUDr. Veronika Marcinčáková Husárová PhD.
MUDr. Veronika Marcinčáková Husárová PhD.

Detská psychiatrička a líderka detskej sekcie kliniky

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.