V našej klinike združujeme mnohé disciplíny starajúce sa o duševné zdravie – psychiatriu, psychológiu, liečebnú pedagogiku – pre dospelých, pre mládež aj pre deti. Vieme tak poskytnúť komplexnú ambulantnú starostlivosť o duševné zdravie, a to na jednom mieste, jednoduchým spôsobom, zorganizovane a maximálne premyslene.

Všetci naši odborníci každodenne pracujú ako zohratý tím, a vaše zdravotné problémy môžu navzájom konzultovať kedykoľvek podľa potreby. Z odborného hľadiska tak naši odborníci vytvárajú pre vás na našej klinike benefit permanentnej, takmer konziliárnej pozornosti. Na trhu väčšinou dostanete takú službu, ktorú vie odborník, na ktorého natrafíte, poskytnúť. To, prečo sa dostanete ku konkrétnemu odborníkovi je zväčša kombináciou náhody, kontaktov, či rôznych známostí. Tieto osoby nemajú šancu presne posúdiť, či pre vás vie práve tento odborník poskytnúť vhodné riešenie. Tímom odborníkov z rôznych oblastí na klinike Calma tento nedostatok na trhu prekonávame.

Klinika Calma okrem vedenia karty a psychoterapeutických sedení poskytuje veľké množstvo kombinácií služieb v oblasti prevencie a tiež skupinových a podporných aktivít. Tie sú pre klienta v niektorých štádiách liečby častokrát prospešnejšie, ako individuálne terapie so psychoterapeutmi. Je veľmi ťažké nájsť všetky takéto služby na jednom mieste.

Jadro nášho tímu spolu pracovalo na príprave koncepcie našej kliniky viac ako pol roka pred tým, než sme si dovolili ju predstaviť. Naša koncepcia teda nie je výsledkom náhody, ani impulzívneho nápadu. Spoločná príprava zjednotila desiatky rokov odborných skúseností so starostlivosťou o duševné zdravie. Aj tých dobrých, aj tých menej dobrých. V konečnom dôsledku sa však z nich dá úžasne poučiť a porásť. Začíname na kvalitatívne vyššej úrovni oproti tej, kde bežne končia individuálne praxe. Členovia nášho tímu si dlhodobo uvedomovali absenciu jedného miesta ambulantnej starostlivosti o duševného zdravie, kde sú procesy koncentrované na záujem klienta. Náš tím je v tomto záujme organizačne zjednotený, a rozhodnutý dlhodobo pracovať na sústavnom vylepšovaní koncepcie našej kliniky.

Naši kľúčoví odborníci venujú všetok svoj profesionálny čas naplneniu svojej vízie na klinike – nepôsobia v iných ambulanciách alebo zariadeniach, ako je to na našom trhu bežné. Čas, ktorý nevenujú priamo klientom, venujú vylepšeniam a inováciám našich programov starostlivosti. Kliniku teda berú ako svoju exkluzívnu a dlhodobú misiu. Na našej klinike máte svojho ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka, ktorý je dlhodobo vaším primárnym a dohliadajúcim odborníkom. Niektoré výkony v rámci jeho kompetencie môže poskytovať aj iný odborník pod jeho dohľadom. Hodnotenie výsledkov našej starostlivosti vždy vykonáva váš ošetrujúci zdravotnícky pracovník.

 

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.