Ak čelíte vy alebo niekto z vašej rodiny vážnej alebo stresujúcej životnej zmene, alebo má ťažkosti vaše dieťa, nemusíte na to byť sami. Pomocná skupina môže pomôcť. Nadväzujte kontakty, získajte informácie a pomoc. Špeciálne pre rodičov detí s rôznymi špecifickými poruchami sú podporné terapie vynikajúcim miestom pre rozšírenie dôležitých informácii. Podporné skupiny nie sú to isté ako skupinové terapeutické sedenia. Skupinová psychoterapia je špecifický typ liečby duševného zdravia, ktorý spája niekoľko ľudí s podobnými stavmi pod vedením licencovaného
poskytovateľa starostlivosti o duševné zdravie.

 

Podporná skupina naopak poskytuje ľuďom príležitosť podeliť sa o osobné skúsenosti a pocity, stratégie zvládania alebo informácie z prvej ruky o chorobách alebo liečbe. Pre mnohých ľudí môže podporná skupina týkajúca sa zdravia vyplniť medzeru medzi lekárskym ošetrením a potrebou emocionálnej podpory. Vzťah osoby s lekárom alebo iným zdravotníckym personálom nemusí poskytovať primeranú emocionálnu podporu a rodina alebo priatelia osoby nemusia pochopiť vplyv choroby alebo liečby. Podporná skupina medzi ľuďmi so spoločnými skúsenosťami môže fungovať ako most medzi zdravotnými a emocionálnymi potrebami.

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies.